rhythmbox

Ubuntu 17.04 – Zesty Zapus béta teszt

Ubuntu logó
Úgy alakult, hogy most hétvégén kivételesen akadt némi időm a szokásos dolgokon felül egy kis béta szórakozásra. Így mi sem természetesebb annál, hogy a hamarosan megjelenő Ubuntu 17.04 Zesty Zapus, azaz az odaadó szöcskeegér lett a tesztalany.

Ubuntu 16.10 – Későn érő típus

Ubuntu Yak logó
Az Ubuntu 16.10 Yakkety Yakkal, való ismerkedésem pont úgy történt, mintha valódi, négylábú, párosujjú patás állattal barátkoztam volna nap mint nap. Volt, hogy felöklelt, mert talán nem bántam vele elég tisztelettudóan; hol pedig csökönyösen ellenkezett az ellen, hogy neki bármit is tennie kelljen. Aztán hétről-hétre egyre jobban megszoktuk egymást, míg végül megszületett ez a cikk.

Hogyan váltsunk Windowsról Linuxra: V. rész – Próbaköltözés

változás illusztráció

A harmadik részben telepítettünk egy Virtualboxot és bele egy Ubuntu 14.04, Trusty Tahr-t. Ha még/már nincs meg a virtuális géped, akkor javaslom, hogy hozd létre, ugyanis erre fogunk építeni. Bár a költözés folyamata viszonylag egyszerű, mégis kulcsfontosságú abból a szempontból, hogy hogyan fogod magad érezni az új rendszeren. Ebben fogok most neked segíteni!

Szubjektíven Charmed szerint: Clementine zenelejátszó

Clementine logó
Ahogy arról már korábban írtam, kinőttem a Rythmboxot, és új alternatívákat kerestem. A Nightingale szinte tökéletes. Nagyon szeretem benne, hogy nem lejátszólista-elvű, mint a legtöbb zenelejátszó, hanem van egy Médiatár, ahol ott van az összes zeném. És új elemek hozzáadásakor aktualizálódik. Viszont nagyon lassan indul szegény a Firefox alapoknak köszönhetően, nincs D-Bus integrációja, és némely pluginja nem túl stabil. Tehát anélkül, hogy a lecserélését fontolgattam volna, felmértem a kínálatot. Az elérhető rengeteg zenelejátszó közül a Clementine fogott meg.

Nightingale zenelejátszó és böngésző

Nightingale
A Nightingale egy szabad forrású zenelejátszó, a szintén szabad szoftver, Songbird forkja. Ebből adódóan zenelejátszó és böngésző is egyben. Alapértelmezetten egyetlen bővítményt sem tartalmaz, ezért olyan szinten puritán, hogy az éppen játszott zeneszámot se követi a kijelölés… Ám, a Firefox alapnak köszönhetően számos kiegészítővel felruházható, ami nem csak a funkcionalitását, hanem a kinézetét is módosít(hat)ja.