hogyan

Hogyan: fájlok titkosítása fájlkezelővel PGP kulccsal

Ezer és egy okunk van arra, hogy titkosítsuk fájljainkat. Ilyen ok lehet például, hogy felhőtárhelyre dolgozunk, oda töltjük fel dokumentumainkat, mentéseinket. Vagy egy bizalmas dokumentumot akarunk valakivel mondjuk e-mailben vagy valamilyen publikus fájlfeltöltő szolgáltatáson keresztül megosztani. Ilyenkor igen célszerű titkosítani. Lássuk hogyan!

Szükséges programok:

Hogyan használjuk az oStorybookot? – 5. rész: Nézetek, grafikonok, elrendezések

oStorybook logó
Az eddigi részekben megismertük az oStorybook felépítését, menüit, elsődleges- és másodlagos elemeit. A sorozatunk (talán) utolsó részében annak nézeteivel és grafikonjaival ismerkedünk meg. Mindkettőből van jó néhány. Vágjunk is bele!

Hogyan használjuk az oStorybookot? – 4. rész: Másodlagos elemek

oStorybook logó
Az előző részben megismerkedtünk a szereplők, helyszínek, kapcsolatok és nemek létrehozásával, módosításával. A mostani alkalommal a másodlagos elemeket vesszük számba, amelyek a következőek: címke, elem, ihlet, ötlet.

Hogyan használjuk az oStorybookot? – 3. rész: Szereplő, helyszín, kapcsolat és nem létrehozása

oStorybook logó
Az előző részben megismerkedtünk az oStorybook alapfogalmaival és beállításaival, létrehoztuk az első fájlunkat, benne történetszállal, résszel, fejezettel és jelenettel.

Hogyan frissíthetek Ubuntu LTS-ről Ubuntu LTS-re?

Ubuntu logó
Azoknak, akik Ubuntu LTS verziót használnak, és a következő LTS-re szeretnének váltani, nem kell végigjárniuk a köztes verziókat is. Desktop és szerver verzió esetén is van mód közvetlenül LTS-ről LTS-re frissíteni.

Hogyan használjuk az oStorybookot? – 2. rész: Alapfogalmak, új fájl létrehozása

oStorybook logó
Az előző részben megismerkedtünk az oStorybookkal, telepítettük és áttekintettük a menüit. Itt az ideje, hogy használjuk is! A mai alkalommal az alapfogalmak áttekintése után létrehozunk egy új fájlt, hozzáadunk részeket, fejezeteket, szereplőket és helyszíneket, hogy lássuk, hogyan működik a program.