fájlkezelő

MATE: Megnyitás terminálban opció Nemóban

Probléma: MATE asztali környezet alatt Nemo fájlkezelőt használsz, de nem működik a Megnyitás terminálban opció. Ez valószínűleg azért van, mert nincs megadva terminál a beállításoknál.

Megoldás #1 (terminál):

Terminálból gsettings segítségével állíthatjuk be az általunk használni kívánt terminál emulátort:

gsettings set org.cinnamon.desktop.default-applications terminal.exec 'mate-terminal'

mount: only root can mount

Probléma: A következő hibát kapod, mikor csatolnál egy meghajtót:

mount: only root can mount XX on /media/XX

Megoldás: Csak root joggal lehet felcsatolni az adott meghajtót. A megoldáshoz szerkeszteni kell a meghajtóra vonatkozó sort az /etc/fstab állományban: fel kell venni a defaults, illetve a user opciókat.
<!-break-->
Például:

Ubuntu 17.04 – Zesty Zapus béta teszt

Ubuntu logó
Úgy alakult, hogy most hétvégén kivételesen akadt némi időm a szokásos dolgokon felül egy kis béta szórakozásra. Így mi sem természetesebb annál, hogy a hamarosan megjelenő Ubuntu 17.04 Zesty Zapus, azaz az odaadó szöcskeegér lett a tesztalany.

Ubuntu 16.10 – Későn érő típus

Ubuntu Yak logó
Az Ubuntu 16.10 Yakkety Yakkal, való ismerkedésem pont úgy történt, mintha valódi, négylábú, párosujjú patás állattal barátkoztam volna nap mint nap. Volt, hogy felöklelt, mert talán nem bántam vele elég tisztelettudóan; hol pedig csökönyösen ellenkezett az ellen, hogy neki bármit is tennie kelljen. Aztán hétről-hétre egyre jobban megszoktuk egymást, míg végül megszületett ez a cikk.

Nemo bővített helyi menü

Probléma: A Nemo helyi menüje hiányos (pl. link létrehozás).
Megoldás: A teljes helyi menü visszaállításához pipáld be a dconf alábbi lehetőségét: org → nemo → preferencies → context-menu-show-all-options, majd indítsd újra a Nemót.

A Gnome 3 hatás, avagy a programok evolúciója

Changes illusztráció
Az általam eddig használt alkalmazások két csoportra oszthatóak. Az egyik a többé-kevésbé fejlődő programok csoportja, amiket időnként bugfixálnak és adott esetben új funkciók is megjelennek bennük. A másik csoport pedig a visszafelé fejlődő programoké. Ez a cikk az utóbbiakról fog szólni.