rc1

Megjelent a Linux 5.10-rc1

Tux logó
Linus Torvalds bejelentette a Linux 5.10 első kiadásra jelölt verzióját.

„Eltelt két hét, és a beolvasztási ablak is bezárult. Megcímkéztem és kiadtam az 5.10-rc1-et, ahol minden teljesen megszokottnak tűnik.

Az 5.10 nagyobb kiadásnak tűnik, mint amire számítottam. Bár a beolvasztási ablak kisebb, mint az 5.8-asé volt, nem sokkal kisebb, és ugye az 5.8 minden idők legnagyobb kiadása volt.

Megjelent a Linux 5.9-rc1

Tux logó
Linus Torvalds bejelentette a Linux 5.9 első kiadásra jelölt verzióját.

„A megszokotthoz sokkal hasonlóbbnak éreztem ezt a beolvasztási ablakot, mint azt ami az 5.8-nál volt. A statisztika is azt mondja, hogy úgy néz ki, tartjuk a megszokott méretet.

Megjelent a Linux 5.8-rc1

Tux logó
Linus Torvalds bejelentette a Linux 5.8 első kiadásra jelölt változatát:

„Nem gondoltam volna, hogy az 5.8 lesz minden idők egyik legnagyobb kiadása.

A commitok számát tekintve az -rc1 nagyjából akkora, mint az utóbbi idők legnagyobbja, a 4.9. Ugyan az 5.8-rc1 egy kicsit kevesebb commitot tartalmaz, mint a 4.9-rc1, ugyanakkor sokkal átfogóbb változások vannak benne.

Megjelent a Linux 5.6-rc1

Linus Torvalds bejelentette a Linux 5.6 első kiadásra jelölt verzióját.
Tux logó

„Kint van az rc1, így természetesen bezárult az 5.6-os beolvasztási ablak.

Ebben az ablakban némileg kevesebb változás érkezett a megszokottnál, ami úgy gondolom azért történt, mert az ünnepek befolyásolták az új fejlesztéseket. Ez az 5.5-ös sorozat rc-it a várnál kevésbé érintette, cserébe az 5.6-ba a megszokottnál némileg kevesebb dolog kerül be.

Természetesen csak jelképes a „némileg kevesebb”, hiszen így is több, mint 10 ezer commit (11 és fél ezer, ha a beolvasztásokat is számolom) került beolvasztásra. Tehát egyáltalán nem lehet azt mondani, hogy kevés a változás, és még így is jóval több változás van, mint amit egy naplókivonat vagy valami ahhoz hasonló meg tudna mutatni. Szóval a levél végén a megszokott „beolvasztási naplót” találod, ami csak azokat tartalmazza, akiktől kódot olvasztottam be.

Megjelent a Linux 5.5-rc1

Tux logó
Linus Torvalds bejelentette a Linux 5.5 első kiadásra jelölt változatát.

„Nem volt semmi különös a beolvasztási ablakban, és mivel vasárnap délután van, a régi szabályok szerint be is zárom az ablakot.

Minden teljesen megszokottnak néz ki: ez a beolvasztási ablak csak egy kicsit nagyobb (a változások számát tekintve), mint a legutóbbi néhány volt, de nem nagyobb annyival, hogy bárki csodálkozzon rajta. Ezek mellett nincs olyan dolog, ami rosszul nézne ki, vagy szokatlannak gondolnám: egy kicsivel több, mint a fele a változásoknak az illesztőprogramoknál történt, míg a másik sokat változott terület az architektúra. A változások ezen aránya szinte már szabálynak tekinthető, hiszen nagyon régóta így néz ki.

Megjelent a Linux 5.4-rc1

Tux logó

Linus Torvalds bejelentette a Linux 5.4 első kiadásra jelölt változatát.

„Valójában nem hosszabbítottam meg a beolvasztási ablakot egy nappal, csak adtam magamnak plusz egy napot arra hogy beolvasszam a várakozó változásokat. Ezért van most hétfői kiadás a megszokott vasárnapi helyett az rc1-nél.

Ez a beolvasztási ablak egyáltalán nem volt se fájdalmas, se nagy, egyszerűen csak valamiért elég későn, a második hét végén értem a beolvasztási kérelmek végére, majd ezek után is jött még néhány. Néhány beolvasztás részben bizonyos beszélgetésekhez kötődik, szóval nem egyszerűen csak beolvasztok minden alkalommal. Másrészről pedig ennek oka az is, hogy a vasárnap egy részét a gépemtől távol töltve, hegesztettem.

Megjelent a Linux 5.3-rc1

Tux
Linus Torvalds bejelentette a Linux 5.3 első kiadásra jelölt változatát.

„Eltelt két hét, a beolvasztási ablak bezárult így kiadásra került a Linux 5.3-rc1.

A változtatások számát nézve, ez egy elég nagy kiadás. Nem az eddigi legnagyobb (ez a dicsőség a 4.9-rc1-et illeti, ami kivételesen nagy volt), de van néhány hasonló méretű (4.12, 4.15, 4.19), szóval az élmezőnyben van.

Az első néhány napban elég keservesen indul

A beolvasztási ablak első néhány napja elég keservesen indult számomra, mert elég sok hibával szembesültem. Ez sosem jó jel, mivel szoktam szokatlan dolgokat csinálni, így ha hibát találok akkor a kód látszólag nem volt elég jól tesztelve. Az egyik esetben az én hibám volt, mert egy még nem tesztelt, egyszerűsített konfigurációt használtam, ami fura hibákat okozott. Előfordul. A másik esetben viszont tényleg a kód volt túl korai, túl nyers és éretlen. Az első hibát javítottam, a másodikat visszavontam.