mentés

Dokumentumok automatikus mentése megjegyzéssel LibreOffice-ban

Probléma: Hiába van beállítva LibreOffice-ban az automatikus mentés, nem működik, ha a dokumentumban vannak megjegyzések. Illetve manuális mentéskor mindig megkérdezi, hogy biztosan menteni akarjuk-e a megjegyzést tartalmazó fájlt.
Megoldás: Navigáljuk az Eszközök menü > Beállítások > LibreOffice lenyíló > Biztonság > Biztonsági beállítások és figyelmeztetések részhez, majd kattintsunk a Beállítások gombra.

LibreOffice: mentés dokumentumverziókkal

Probléma: A LibreOffice Writer a dokumentum minden mentésekor kiírja az alábbi szöveget, illetve emiatt nem működik az automatikus mentés:

Nano: Ne kérdezzen rá a mentésre kilépéskor

Probléma: Némileg bosszant, hogy a Nano kilépéskor mindig megkérdezi, hogy mentem-e a módosításokat. Szeretném, hogy mindig, automatikusan megtörténjen a mentés.
Nano rákérdez a mentésre
Megoldás: A home könyvtárad .nanorc fájlja tartalmazza a következő sort: set tempfile. Ha nem létezik a .nanorc, hozd létre nyugodtan.

Alapértelmezett mentési fájlformátum beállítása LibreOffice-ban

Probléma: Nem a LibreOffice által alapértelmezett ODF formátumokat szeretnénk használni a dokumentumok mentésekor.
Megoldás: Navigáljunk az Eszközök menü > Beállítások menüpont > Megnyitás és mentés lenyíló > Általános pontjára, majd itt az Alapértelmezett fájlformátumok és ODF-beállítások résznél használjuk a Mindig az alábbi formátumba mentse lehetőség legördülő menüjét az új alapértelmezett formátum kiválasztásához.

Hogyan szerkesszünk szöveget? – 9. rész: helyesírás-ellenőrzés, tartalomjegyzék, exportálás, árva- és fattyúsorok

Linux Libertine illusztráció
A mai alkalommal az eddigieknél is vegyesebb témákkal fogunk foglalkozni. És ha minden a tervek szerint alakul, ez a sorozat utolsó előtti része… Most is a szokásos 4 művelet van a tarsolyomban: szó lesz a helyesírás-ellenőrzésről, a tartalomjegyzékről, az exportálásról, valamint az árva- és fattyúsorokról.

Hogyan szerkesszünk szöveget? – 5. rész: betűtípus, betűméret, betűstílus és betűtávolság

Linux Libertine illusztráció
Az előző cikkekben (1., 2., 3. és 4. rész) már sok mindent megismertünk, az előző részig elméleti oldalról. A mai alkalommal folytatjuk a szövegszerkesztési műveletek bemutatását, kisokosszerűen. Az előző rész végi „házi feladatok” megoldását már korábban feltettem a cikk végére, szabadon elérhetőek.

A mostani cikkben mindent a betűkről napot tartunk. Megnézzük majd, hogy lehet betűtípust, betűméretet, betűstílust és betűtávolságot állítani. Legalábbis ez a terv. A terjedelem függvényében kiegészülhet egyéb témákkal is.

Hogyan szerkesszünk szöveget? – 3. rész: A szerkesztés menete, ismerkedés a szövegszerkesztővel

Linux_Libertine

Az előző részekben (első és második rész) megismerkedtünk a szövegszerkesztés során használatos alapvető műveletekkel és a dokumentumok jellemzőivel, valamint tisztáztuk a tiltott műveleteket is. Jelen alkalommal áttekintjük, hogy a már ismert műveleteket milyen sorrendben célszerű végrehajtani a saját dolgunk megkönnyítése érdekében.

A következő résztől kezdve pedig már konkrét beállításokat fogok mutatni, hogy mit is kell csinálni, ha egyéni stílust szeretnénk beállítani, oldaltörést, hasábokat vagy egyebeket szeretnénk.