felhő tárhely

Nextcloud Android kliens: operation finished with http status code -1 (fail)

Probléma: Nem tudsz a Nextcloud szerveredhez Android kliensből csatlakozni. A meglévő kapcsolatok hellyel-közzel mennek, de sok az ilyen hiba: operation finished with http status code -1 (fail)
Ok: Van egy regresszió a 3.16-os kliensben, ami miatt részben inkompatibilis a TLS 1.3-mal. Ez csak akkor gond, ha a szervered csak TLS 1.3-at támogat, semmi mást.

Megoldás #1: Ha lehetséges, telepítsd vissza a 3.15-ös Nextcloud klienst. Azzal még nem volt probléma.
Megoldás #2: Ha lehetséges, frissíts a legújabb fejlesztői Nextcloud kliens változatra. A hiba abban már javítva van.
Megoldás #3: Kapcsold vissza a TLS 1.2 támogatást a webszerveredben amíg meg nem jelenik a javítás a kliens stabil kiadásában is (és a felhasználóid nem frissítenek).

Ha nem jelenik meg a Dropbox ikon a panelen

Probléma: A Dropbox ikon nem jelenik meg a panelen.
Megoldás: A megoldáshoz szerkesztenünk kell a /usr/bin/dropbox állományt. Például a gksu gedit /usr/bin/dropbox paranccsal.

Hogyan használd körültekintően az internetet?

pajzs illusztráció
Sajnos a tapasztalat azt mutatja, hogy a legtöbb internethasználó nincs tisztában a veszélyekkel, vagy nem veszi azokat elég komolyan. Ebben a rövid cikkünkben próbálunk támpontokat adni arra vonatkozóan, hogy mire szükséges figyelni internetezés közben.

Felhő tárhely nagy teszt: 23-an vannak és az adataidra pályáznak

Cloud

Számos felhőtárhely tesztet lehet a neten találni, amelyek a tárhelyeket a publikus képességeik alapján hasonlítják össze. Mekkora tárhelyet ad, van-e kliens a különböző platformokra, az tud-e automatikusan szinkronizálni, egyebek. Azonban ezek a tesztek – jellegükből adódóan – felületesek és nem nyilatkoznak arról, hogy a feltöltött adatok elérhetőek maradnak-e a feltöltés után hónapokkal később, hogy azok sértetlenek maradnak-e, végül, de nem utolsó sorban pedig, hogy belenéztek-e. Ezekre a kérdésekre keresem a választ.

Hogyan blokkoljuk a Dropbox internetelérését?

Dropbox logó

Probléma: Nem szeretnénk, hogy a felhasználóinknál telepített Dropbox kliens kilásson az internetre.

Megoldás: A következő IP tartományok tiltásával nem tud kimenni a kliens:

Bezárt a FileNerd felhőszolgáltatás

System failure
Úgy néz ki, a FileNerd fájlmegosztó szolgáltatás véglegesen bezárt. Az első felhasználói jelzések, miszerint az oldal domain előfizetése lejárt, március 5-én érkeztek. Kicsivel később még többen jelezték, hogy továbbra sem jó az oldal. Mivel az üzemeltetők a szolgáltatás Facebook oldalán semmi jelét nem adják annak, hogy egyáltalán tovább foglalkoznának az oldallal, halottnak tekinthető.
Ez is egy kiváló példa arra, hogy körültekintően válasszuk meg, melyik felhőtárhelyet használjuk, legyen az ingyenes vagy fizetős. Érdemes a már jó ideje a piacon lévő, nagyobb nevekben bízni, amik talán valamivel drágábbak, mint az új konkurensek, de már bizonyítottak.

Hová ments? – Felhő tárhelyek bemutatása

merevlemez illusztráció
Az előző részben beszéltünk a biztonsági mentések fontosságáról, meghatároztuk a mentendő állományaink listáját, áttekintettük a mentések lehetséges helyét a pendrive-tól a felhő tárhelyig és megtudtuk, mi az a visszaállítási teszt és miért van rá szükségünk.

Amiről még ejtettünk néhány szót, de nem fejtettük ki, az a mentések ütemezése, a mentések típusai, valamint a biztonsági mentő programok. Úgy volt, hogy ezekre ebben a cikkben kerítünk sort, ám úgy éreztem, kár lenne a felhő tárhelyekkel egy cikkbe zsúfolni őket. Így ma a felhőkkel fogunk megismerkedni, valamint bemutatok néhány ingyenes tárhelyet is.