hogyan használjuk az ostorybookot

Hogyan használjuk az oStorybookot? – 5. rész: Nézetek, grafikonok, elrendezések

oStorybook logó
Az eddigi részekben megismertük az oStorybook felépítését, menüit, elsődleges- és másodlagos elemeit. A sorozatunk (talán) utolsó részében annak nézeteivel és grafikonjaival ismerkedünk meg. Mindkettőből van jó néhány. Vágjunk is bele!

Hogyan használjuk az oStorybookot? – 4. rész: Másodlagos elemek

oStorybook logó
Az előző részben megismerkedtünk a szereplők, helyszínek, kapcsolatok és nemek létrehozásával, módosításával. A mostani alkalommal a másodlagos elemeket vesszük számba, amelyek a következőek: címke, elem, ihlet, ötlet.

Hogyan használjuk az oStorybookot? – 3. rész: Szereplő, helyszín, kapcsolat és nem létrehozása

oStorybook logó
Az előző részben megismerkedtünk az oStorybook alapfogalmaival és beállításaival, létrehoztuk az első fájlunkat, benne történetszállal, résszel, fejezettel és jelenettel.

Hogyan használjuk az oStorybookot? – 2. rész: Alapfogalmak, új fájl létrehozása

oStorybook logó
Az előző részben megismerkedtünk az oStorybookkal, telepítettük és áttekintettük a menüit. Itt az ideje, hogy használjuk is! A mai alkalommal az alapfogalmak áttekintése után létrehozunk egy új fájlt, hozzáadunk részeket, fejezeteket, szereplőket és helyszíneket, hogy lássuk, hogyan működik a program.

Hogyan használjuk az oStorybookot? – 1. rész: Ismerkedés az oStorybookkal

oStorybook logó
Az oStorybook egy nyílt forráskódú szabad szoftver íróknak. Irodalmi íróknak, nem pedig programozóknak. Ráadásul nagy tudású és magyarul is beszél. Az oStorybook a 2007-ben indult Storybook projekt forkja, méghozzá úgy, hogy a Storybook Pro funkcióit is tartalmazza. A program a „tulajdonosváltás” után folyamatos fejlesztés alatt áll. Nemrég került kiadásra a 4.10.2-es verziója.

A Hogyan szerkesszünk szöveg? sorozatom után most következik a Hogyan használjuk az oStorybookot? sorozat, amelyben megismerjük a programot, és felfedezzük a képességeit.