libvirt

GlusterFS frissítési kalandok

GlusterFS logó
„Avagy én már megint jól megszívtam, hogy neked ne kelljen”. Ez lehetne az alcím. Röviden összegezve szeretném visszakapni az életemből az elmúlt kb. 16 órát, bár kétségtelen, hogy rengeteg tapasztalattal gyarapodtam GlusterFS témakörben. De ne ugorjunk ennyire előre.

Ubuntu 14.04 LTS → 16.04 LTS frissítési tapasztalatok

Ubuntu logó
Mikor az Ubuntu 16.04 LTS Xenial Xerus megjelent, megígértem, hogy írok majd egy, a tapasztalatokról szóló cikket, melyben részletesebben megírom az élményeimet. Ezt olvashatjátok most egy kicsit kibővítve.

Mint azt valószínűleg már jól tudod, az Ubuntu 16.04 egy LTS, azaz hosszan támogatott Ubuntu kiadás, ami mind szerverre, mind az asztali kiadásra öt évnyi frissítést garantál (az Ubuntu kiadások támogatási idejéről bővebben az Ubuntu verziók támogatottsága oldalon olvashatsz).

Qemu: Guest has not initialized the display (yet)

Probléma: Virtuális gép indításakor ez a (hiba)üzenet fogad a Virt-Manager-ben: „Guest has not initialized the display (yet).”
Megoldás: Bár a Qemu fejlesztők szerint ez nem hiba, mert azt jelzi, hogy a vendégnek nincs virtualizált kijelzőre szüksége. Azonban mégis gond, mert nem csak, hogy nem indul el a virtuális gép, de még folyamatos, 100%-os terhelést is jelent a gazdagépen.

Gentoo, libvirt: glibc visszafejlesztésének megakadályozása

Gentoo-logo

Probléma: Libvirt telepítésénél a portage vissza akarja fejleszteni a glibct. Ezt nem szeretnénk, mellékesen még csak nem is javasolt és támogatott művelet. Libvirt pedig kell.

/usr/sbin/libvirtd: initialization failed

Gentoo logó

Probléma: A libvirtd a következő, semmitmondó hibaüzenetet dobja:

~# service libvirtd start
 * Caching service dependencies ... [ ok ]
 * Starting libvirtd ...
/usr/sbin/libvirtd: initialization failed
 * start-stop-daemon: failed to start /usr/sbin/libvirtd [ !! ]
 * ERROR: libvirtd failed to start

Továbbá a /etc/libvirt/libvirtd.conf állományban lévő, log_level beállítása is hatástalan, ugyanezt a semmit mondja.

Gentoo + libvirt + kvm + vlan + bridge avagy virtualizáljunk kényelmesen!

Gentoo-logo

A Gentoo-ban az a szép, hogy rendszerépítés közben az ember folyamatosan tanul. Egyrészt megtanulja, hogy mi hol van a rendszerben, másrészt pedig rájön, hogy kell levezetni a keletkező feszültséget, ami akkor jelentkezik, mikor fél óra konfigurálás után jobb esetben nem indul, rosszabb esetben nem fordul a kernel.

Apropó vicc: Mit csinál az elméleti fizikus, ha úrrá lesz rajta az idegesség? Papírt és ceruzát vesz elő és levezeti.